Strona główna > Zabiegi młodości > Redukcja zmarszczek mimicznych

Redukcja zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa popularnie określana jest jako jad kiełbasiany. Jest to silnie działająca naturalna toksyna, która hamuje działanie neuroprzekaźników, które odpowiadają za impulsy między nerwami oraz mięśniami.

Działa ona przez to, że blokuje połączenia między nerwami a mięśniami. Będzie blokowała w ten sposób synapsy nerwowo-mięśniowe. Toksyna wiązać się będzie z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i w ten sposób zablokuje wydzielenie acetylocholiny i tym samym mięśnie się nieco rozluźnią. Toksyna niekiedy stosowana jest w okulistyce, neurologii, dermatologii czy w terapii nadmiernej potliwości. Oczywiście podstawowa dziedzina, w której się z niej korzysta to medycyna estetyczna, gdzie przez użycie tej toksyny dąży się do usuwania zmarszczek mimicznych. Preparaty używa się w medycynie i produkowane są ze szczepów bakterii, które się odpowiednio izoluje, oczyszcza oraz próżniowo pakuje w odpowiednich dawkach.

Chcąc pokonać zmarszczki i je wygładzić najczęściej stosuje się dawki w rzędzie między 20 a 60 jednostek w czasie pojedynczego zabiegu. Stosowany jest więc w małych ilościach, które dobrane są w idealny sposób do danego pacjenta i mają działać tylko tam, gdzie toksyna ma być podana. O toksyczności w całym organizmie nie ma mowy, ponieważ dawki toksyczne to kilka tysięcy jednostek. Wskazania kosmetyczne do stosowania toksyny botulinowej: - zmarszczki wokoło oczu - pionowe zmarszczki gładzizny - zmarszczki poziome na czole - zmarszczki na skórze nosa - zmarszczki przy górnej wardze - zmarszczki przy czerwieni wargowej - poprawa kącików ust - fałdy na podbródku - poprawa nosa i warg - zmiana linii żuchw - poziomie zmarszczki na szyi - szyja indycza - fałdy pionowe szerokiego mięśnia szyi - poprawa blizn Toksyna podana jest w iniekcji i będzie działać miejscowo. Efekt terapeutyczny będzie się utrzymywał przez około 6 miesięcy i po tym okresie zabieg powinno się powtórzyć, jeśli chce się efekt dalej utrzymywać.