Strona główna > Zabiegi młodości > Peeling laserowy i jego zalety

Peeling laserowy i jego zalety

Osoby, które jeszcze niedawno koncentrowały się przede wszystkim na zabiegach mechanicznych oraz chemicznych, teraz zmieniają swoje nastawienie.

Ich zainteresowanie coraz częściej kieruje się ku peelingowi laserowemu i trudno się temu dziwić. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest to metoda wyjątkowo precyzyjna, okazuje się jednak, że jej skuteczność idzie w parze z bezpieczeństwem. Peeling laserowy znany jest przede wszystkim jako narzędzie odmładzające skórę, warto mieć jednak na uwadze to, że poprawia zarówno jej gęstość, jak i jędrność, a często jest w stanie także redukować blizny, uszkodzenia posłoneczne, zmarszczki, przebarwienia oraz powiększone pory. Peeling laserowy wybierany jest jednak jeszcze z przynajmniej jednego powodu. Jest kosmetykiem znanym z tego, że ujednolica koloryt skóry, ta ostatnia staje się więc nie tylko odświeżona, ale również bardziej napięta i pełna blasku.

Oczywiście, tu po wykonaniu zabiegu dość naturalną reakcją jest nie tylko jej zaczerwienienie, ale nawet lekki obrzęk, wygląd skóry nie różni się jednak w radykalny sposób od tego, jaki przybiera ona, gdy zbyt długo przebywamy na słońcu. Warte podkreślenia jest jednak to, że już po trzech dniach zaczerwienienie ustępuje, a choć po dwóch dniach możemy mieć do czynienia z nasileniem obrzęku, po kolejnych dwóch również on staje się jedynie wspomnieniem. W kolejnym etapie należy liczyć się z tym, że odcień skóry zmieni się lekko i stanie się delikatnie ciemniejszy niż miało to miejsce do tej pory, a sama skóra zacznie się złuszczać. Najpóźniej po tygodniu powinna ona jednak powrócić do naturalnego dla siebie wyglądu. Zabieg przyczynia się do uszkodzenia około dwudziestu procent warstwy wierzchniej skóry. To ważna informacja, należy bowiem liczyć się z tym, że jeśli peeling laserowy ma być skuteczny, powinien być powtórzony przynajmniej przez dwa razy. Pomiędzy zabiegami następują przerwy, te jednak są regulowane indywidualnie.