Strona główna > Zabiegi młodości > Karboksyterapia – upiększająca moc CO2

Okazuje się, że obecnie użycie dwutlenku węgla może się stać rozwiązaniem, które sprawi, że poradzimy sobie z wypadaniem włosów, cieniami pod oczami, rozstępami czy nadwagą.

Co to jest? Karboksyterapia to zabieg, który polega na tym, że pod skórę wprowadza się dwutlenek węgla przy użyciu specjalnie przygotowanego do tego urządzenia generującego małe nakłucia. Może to na początku brzmi groźnie, ale takie nakłucia są praktycznie z niewielkim bólem i dlatego nie trzeba się tego obawiać. 

Dla kogo? Jest tak naprawdę wiele wskazań, które mogą zachęcać do wykonywania tego zabiegu. Można go zrealizować w momencie, gdy włosy są słabe, łamią się albo też nadmiernie wypadają. Do wskazań dla tego zabiegu należy zaliczyć cienie pod oczami, kurze łapki, zmarszczki czy pojawiający się nadmiar tłuszczu przy podbródku, na brzuchu, udach czy w łydkach. Gdy ma się blizny albo rozstępy to rozwiązanie również dobrze się sprawdzić. Poprawia również i regeneruje skórę na dłoniach.

Jak działa? Stosowany w trakcie takiego zabiegu dwutlenek węgla będzie gwarantował większy przepływ krwi i tlenu oraz składników odżywczych w tych miejscach, które są nakłute. Gdy robi się to na skórze głowy można zagwarantować sobie wzmocnienie cebulek. Dalej będzie można zapobiec wypadaniu włosów. Można poprawić koloryt skóry na twarzy. Jednocześnie jest to zabieg, który będzie prowadził do tworzenia kolagenu w większej ilości i będziemy mogli dłużej zachować młodą skórę. Po wykonaniu takiego zabiegu skóra jest grubsza oraz młodsza. Gdy chodzi o walkę z centymetrami oraz cellulitem to dwutlenek węgla może sprawić, że struktury powodujące gromadzenie się tłuszczu będą ograniczone. Jeśli chce się osiągnąć możliwie najlepsze efekty to powinno się taki zabieg powtórzyć i wtedy osiągnie się dobry wynik.