Strona główna > Medycyna estetyczna > Medycyna estetyczna - fakty i mity

Medycyna estetyczna - fakty i mity

Badania pokazują, że nawet ponad 80% Polek interesuje się tym jak można zachować młody wygląd. Często boimy się efektu maski, bólu czy blizn, które mogą się pojawić przy zabiegach. 

Medycyna estetyczna to usuwanie zmarszczek

Na pewno odmładzanie to ważny obszar w zakresie medycyny estetycznej, ale nie będzie jedyny. Usuwanie defektów związanych z trądzikiem, rumieniami czy przebarwieniami czy również efektów zmian chorobowych to także kwestia istotna. Medycyna obejmuje nie tylko samą twarz, ale dotyczy całego ciała.

Na zabiegi najlepiej zdecydować się jak najpóźniej

Powinno się przede wszystkim wykonywać zabiegi tak jak będzie to pasowało do biologicznego wieku skóry. Dlatego trzeba sprawdzać jak kształtuje się stan naszej skóry i właśnie pod tym kątem powinno się realizować zabiegi. Medycyna estetyczna nie cofnie stanów zaawansowanych przy starzeniu się skóry. Dlatego należy dobrać odpowiednio moment zabiegu.

Po zabiegu twarz utraci swój kształt

Trzeba pamiętać w tym miejscu, że zabiegi medycyny estetycznej nie są na całe życie i ich efekty tak naprawdę utrzymują się przez kilka miesięcy. Jeśli botoks przestanie działać to skóra będzie miała szansę na regeneracje i stanie się bardziej wygładzona. Dzięki niemu procesy starzenia będą następowały ze znaczącym opóźnieniem.

Po zabiegach będziesz mieć efekt maski

Botoks działa w zakresie iniekcji i ta substancja pod skórą się nie przemieszcza. Nie będzie paraliżować mięśni, może je tylko nieco osłabić. Działa się tutaj na mięśnie mimiczne, z którymi zawsze związane są właśnie zmarszczki. Specjalista dobrze wykona zabieg i twarz będzie w stanie zachować rzeczywiście naturalny wygląd.

Usta mają nienaturalny kształt

Wiele kobiet uważa, że po zabiegu ich usta nie będą wyglądały naturalne. Na pewno trzeba tutaj wybierać dobrych specjalistów, którzy będą w stanie właściwie taki zabieg wykonać i wtedy nie trzeba będzie się obawiać, że pojawią się jakieś nieprawidłowości w postaci nienaturalnego wyglądu.

Zabiegi medycyny estetycznej nie są bezpieczne

Powikłania tak naprawdę mogą występować we wszystkich rodzajach zabiegów. W przypadku medycyny estetycznej stopień takiego zagrożenia jest tak naprawdę minimalny i nie trzeba się obawiać wykonywania takich zabiegów, szczególnie gdy klinika ma dobry sprzęt.

Zabiegi są bolesne

Bolesność zabiegów To ile bólu jesteśmy w stanie wytrzymać zależy od sytuacji indywidualnej. Na pewno ból jest pewnym dyskomfortem, ale przy tych zabiegach stosuje się często specjalny krem znieczulający.