Strona główna > Medycyna estetyczna > Lasery frakcyjne - wyższy poziom medycyny estetycznej

Gdy mówimy o rozwoju technologii, nie możemy nie zgodzić się z tym, że stosunkowo często przebiega on w sposób, którego nie można określić inaczej niż zupełnie nieprzewidywalny.

Gdy zaczęliśmy zgłębiać tajemnice elektronu nikt nie przewidywał przecież, że doprowadzi to do rozwoju najpierw elektryki, a następnie również elektroniki. Nie inaczej przedstawiała się sytuacja wówczas, gdy światło dzienne oglądały pierwsze powłoki teflonowe. Okazuje się bowiem, że początkowo powstawały one na potrzeby amerykańskiego programu kosmicznego. A jak przedstawia się historia lasera? Okazuje się, że również ona zasługuje na to, aby się nad nią zatrzymać. Owszem, dość szybko okazało się, że posiada on szereg zastosowań, niemal nikt nie przypuszczał jednak, że jedno z nich jest związane z dermatologią.

Lasery dermatologiczne już teraz cieszą się nie tylko ogromną popularnością, ale również uznaniem, a przecież wiele wskazuje na to, że jeszcze nie odkryliśmy wszystkich typowych dla nich możliwości. Frakcyjny laser dermatologiczny nie powinien budzić w nas zaskoczenia, nie da się bowiem zaprzeczyć, że stosuje się go już od dawna. Jego kosmetyczna wersja jest jednak stosunkowo młoda, choć szybko okazało się, że może dać nowy impuls dla rozwoju gabinetów odnowy biologicznej. Samo działanie lasera nie jest szczególnie skomplikowane. Dostarcza on wiązkę światła o określonej częstotliwości, charakterystyczne jest przy tym dla niego to, że przestrzeń jego działania jest ograniczona.

Laser frakcyjny W laserach frakcyjnych zastosowana została specjalna technika naświetlania. Pozwala ona na tworzenie niewielkich kolumienek w skórze człowieka. Mamy do czynienia z innowacją w stosunku do rozwiązań starszej generacji, te bowiem wypalały całą powierzchnię skóry. Pozwala to nie tylko na zmniejszenie skutków ubocznych, ale i zmniejszenie czasu, jaki skórze jest potrzebny do tego, aby zagoiła się po zabiegu. Dzięki temu lasery frakcyjne cieszą się coraz większą popularnością wówczas, gdy pojawia się potrzeba usuwania różnego rodzaju zmian na skórze. Najczęściej są to blizny, lasery frakcyjne skutecznie usuwają jednak również inne zmiany skórne.