Strona główna > Medycyna estetyczna > Coraz więcej Polek wybiera medycynę estetyczną

W medycynie nastąpił duży postęp, zwiększyła się świadomość i zaczęliśmy bardziej dbać o zdrowie. Dzięki temu większość z nas może dłużej żyć. Przeciętnie Polak będzie żył około 72 lata natomiast Polka już około 81 lat. To już trzy lata dłużej niż na koniec XX wieku i nawet około 6 lat dłużej niż 20 lat temu. Według danych jakie podaje nam GUS mamy informację, że długość życia naszych rodaków rośnie. Jednak czas życia dłuższy to także postępujące stale procesy starzenia. To sprawia, że szukamy takich możliwości, które mogą nas przed tym starzeniem uchronić i dlatego będzie można liczyć się z tym, że medycyna estetyczna będzie się dobrze rozwijać. Rośnie również świadomość Polek, które wybierają chętniej medycynę estetyczną.

Polka w gabinecie medycyny estetycznej

Z badań jakie dostajemy można się dowiedzieć, że już 6% naszych rodaczej korzystało z zabiegów medycyny estetycznej, natomiast około 35% Polek zastanawia się czy na taki zabieg się nie zdecydować. okazuje się, że największe zainteresowanie zabiegami jest u kobiet między 30 a 50 rokiem życie.

Najbardziej popularne zabiegi

Niekiedy pojawia się pytanie jakie zabiegi są najbardziej popularne. Ponad połowa Polek już decydowała się na peelingi. Gdy chodzi o te zabiegi budzące największe zainteresowanie poza peelingami będzie to także botoks oraz zabiegi, które mogą zlikwidować nieestetyczne przebarwienia na skórze, takie które odpowiadają również za wypełnienia. Popularna robi się również mezoterapia.

zabiegi medycyny estetycznej

Polki chcą poprawić kondycję skóry

Z przeprowadzonych badań wynika, że nawet dwie trzecie kobiet chciałoby poprawiać wygląd swojej skóry czy twarzy. Najmłodsze badane osoby nieco częściej niż inne chcą poprawiać wygląd skóry, ale oprócz tego również nos oraz kształt ust.

Kiedy na zabieg medycyny estetycznej?

Pojawia się pytanie kto najczęściej z takich zabiegów będzie chciał skorzystać. Okazuje się, że kobiety w wieku powyżej 30 lat to aż 11 procent. Natomiast 40 latki to 8 procent wszystkich zabiegów. Rzadziej decydują się na nie osoby między 50 a 59 rokiem życia, dla których realizuje się mniej więcej 6% zabiegów. Kobiety przed 30 rokiem życia i starsze niż 60 lat decydują się na zabiegi rzadziej i będzie to w obu przypadkach po 4%.

Dlaczego decydujemy się na medycynę estetyczną?

Kobiety odwiedzają takie gabinety, ponieważ są przekonane, że to opcja lepsza niż chirurgia plastyczna a dodatkowo można oczekiwać świetnych efektów. Około 12% kobiet uważa, że taka metoda będzie bezbolesna i w pełni bezpieczna, dlatego warto się na to zdecydować.